Klikker

E-post
Mugav käepärane klikker koerte koolitamiseks
Hind
Müügihind 4,00 €
Kirjeldus

 

Klikker on väike plastmassist vidin, mis teeb topeltklõpsu kui vajutada klikkeri nupule. Koerale on see signaal algselt neutraalne. Alles nö sisse klikkimise järel omandab klikk tähenduse.  Klikker on sündmuse markeerija, mis edastab koerale signaali  "Just see, mida sa praegu teed, on ära teeninud preemia!"  
Väga oluline on kliki ajastamine, sest koer seostab kliki hetkel sooritatud käitumist preemiaga, mille ta hiljem saab. Preemiaks võib olla toit, mäng, võimalus minna õue või tervitada sõpra. Mis iganes, mida koer väga tahab. Alguses on kõige lihtsam on kasutada kinnistajaks toitu.
Klikkeriga õpetatakse koerale uusi käitumisi. Alustatakse sõnatult, kuna ükski koer ei oska loomulikust intelligentsist eesti ega mõnd muud keelt! Klikk ja toit, klikk ja toit. Siis valid välja ühe triki, mida sooviksid talle õpetada. Ära alusta enne uue trikiga, kui vana ei ole selge. Kui koer teab, millist käitumist temalt oodatakse, võib lisada vihje (istu/ lama vms) ning siis võib juba kliki asendada sõnaga (tubli/ hästi).